5 نکته برای یافتن بهترین متخصص قلب

اگر این مقاله را می خوانید ، به احتمال زیاد پزشک خانواده شما را به متخصص قلب ارجاع داده است. در ابتدا ، ممکن است کمی نگران کننده باشد که بدانید باید با یک متخصص تماس بگیرید. و انتخاب مناسب ممکن است برای شما کمی ترسناک باشد. می توانید با دریافت توصیه هایی از طرف خانواده ، دوستان و همکاران شروع به کار کنید. با این حال ، به همان اندازه مهم است که خودتان تحقیق کنید تا به دنبال بهترین پزشک باشید. در زیر به عوامل مهمی توجه می شود. بخوان تا بیشتر بدانی.

اعتبارنامه ها

گذشته از مدارک استاندارد ، اکثر متخصصان قلب در فوق تخصص هایی مانند قلب هسته ای یا مداخله دارای مجوز هستند. بنابراین ، مهم است که این نکته را نیز در نظر بگیریم. اکثر بیمارستانها به شما این امکان را می دهند که مدیران آنها را برای تخصص و اعتبار جستجو کنید. همچنین ایده خوبی است که با هیئت پزشکی ایالت خود تماس بگیرید.

به طور کلی ، پایگاه های داده اطلاعاتی در مورد تخصص ها ، گواهینامه ها ، دانشکده پزشکی و سایر موارد ارائه متخصص قلب در مشهد می دهد. بنابراین ، ایده خوبی است که مدارک متخصصی را که قصد انتخاب دارید بررسی کنید.

محل

اغلب ، شهرت کلی بیمارستانی که متخصصان خدمات خود را ارائه می دهند نیز معیار خوبی است. همچنین می توانید برخی از خدمات رتبه بندی بیمارستان ها را برای آمار مربوط به یک بیمارستان خاص در نظر بگیرید. در حالی که اکثر بیماران یک پزشک را که در بیمارستان بزرگ خدمت می کند ترجیح می دهند ، ایده خوبی است که یک بیمارستان کوچک را انتخاب کنیم به شرط اینکه بتواند مناسب باشد.

تجربه

اطمینان حاصل کنید که متخصص قلب تجربه کافی در این زمینه دارد ، به ویژه در مورد استفاده از یک روش یا فناوری خاص. بهتر است با یک متخصص حرفه ای که چندین سال تجربه در زمینه خود دارد ، بروید.

جنسیت

علائم بیماری قلبی در مردان و زنان متفاوت است. دلیل آن این است که مردان به عوامل متفاوتی به عوامل خطر پاسخ می دهند. بنابراین ، اگر شما یک زن هستید ، ممکن است بخواهید یک دکتر خانم انتخاب کنید. از طرف دیگر ، اگر می خواهید یک پزشک مرد انتخاب کنید ، مطمئن شوید که او در این زمینه آموزش دیده است.

ارتباطات

در مورد انتخاب متخصص قلب ، بدانید که روابط شخصی بسیار مهم است. در حقیقت ، به اندازه اعتبارنامه پزشک اهمیت دارد. بنابراین ، هنگامی که به متخصص قلب مراجعه می کنید ، ممکن است بخواهید به تمایل آنها برای پاسخ به تک تک س questionالات خود توجه کنید. علاوه بر این ، مطمئن شوید که آنها به س yourالات شما به گونه ای پاسخ می دهند که به راحتی قابل درک باشد.

به عنوان مثال ، می توانید در مورد علایق آنها در تحقیقات با آنها صحبت کنید و متوجه نحوه دریافت پاسخ شوید. متخصص نباید رد کننده باشد. در عوض ، آنها باید از تک تک سوالات شما استقبال کنند. آیا از برقراری ارتباط با آنها احساس راحتی می کنید؟ در حالت ایده آل ، یک متخصص خوب باید از شما در مورد شیوه زندگی خود و همچنین سابقه خانوادگی سوال کند. سوالات آنها نباید تنها به علائم شما محدود شود.